Magazín

Filtrovat články

Kategorie:


Téma:


Magazín

Je koenzym Q10 vhodný pro starší lidi?

Koenzym Q10 je antioxidant, který si naše tělo přirozeně vytváří. Buňky lidského organismu jej používají jednak pro svůj růst, jednak i údržbu. Hladina koenzymu Q10 se ovšem se vzrůstajícím věkem v našem těle snižuje. Co toto snížení pro organismus znamená?

Největší zdroje sodíku v naší stravě, o kterých jste možná nevěděli

Sodík je minerálem nezbytným pro správné fungování našeho organismu, ale jeho zvýšený příjem může nadělat více škody než užitku, zejména v podobě vysokého krevního tlaku a z něj vyplývajících komplikací. Kterým potravinám je lepší se vyhnout, pokud chcete množství přijatého sodíku držet pod kontrolou? Některé vás možná překvapí.

Desatero prevence srdečně-cévních onemocnění

Srdečně-cévní onemocnění patří k nečastějším příčinám úmrtí u nás i ve světě. Stejně jako u jiných civilizačních onemocnění i v jejich případě platí, že lepší je nemocem předcházet než je léčit. Která preventivní opatření byste měli do svého života začlenit, abyste zvýšili pravděpodobnost, že se srdečně-cévním chorobám obloukem vyhnete?

Tlak ani cholesterol nebolí, léčit se ale musí

Zdraví našich cév určuje zdraví celého organismu, neboť zajišťuje zásobování všech tkání živinami a kyslíkem. Nemoci cév s sebou však dlouho nepřinášejí bolest ani žádné jiné zjevné příznaky. Jejich první projevy mohou být však často až fatální. Onemocnění oběhové soustavy jsou celosvětově zodpovědná za přibližně jednu třetinu všech úmrtí, a to často náhle vzniklých.

Omezte stres, pomůžete tím svým cévám!

Se stresovými situacemi se čas od času setkává každý z nás. Dlouhodobý stres však pro lidské tělo není prospěšný. Věděli jste, že jím mohou být ovlivněny i vaše cévy?

Proč kvůli tlaku „nemůžete na nohy“?

Vysoký krevní tlak má mnoho negativních dopadů na naše orgány a zanedbání léčby vede k jejich nevratnému poškození. Cévní řečiště je jedním ze systému, na kterém se onemocnění projevuje. V jeho nebezpečí jsou mimo jiné cévy dolních končetin.