Nejen při užívání statinů na vysoký cholesterol vyzkoušejte Lipizentin!

Produkt Lipizentin byl vyvinut přímo na míru pacientům užívajícím léky na vysoký cholesterol, statiny. Jeho pomocí je totiž možné zvýšit hladinu koenzymu Q10, jehož nedostatek vede ke zdravotním obtížím. Doplňování koenzymu Q10 ale může být užitečné nejen pro ně.

Koenzym Q10 je důležitou součástí našich těl. Vyskytuje se ve všech buňkách. Přesto si ho s věkem naše tělo neumí vytvořit dostatečné množství.

Koenzym Q10 se podílí na látkové přeměně. Díky němu mohou buňky přeměňovat živiny na energii, kterou poté mohou využívat ať už k funkci svalů, obnově buněk, nebo čemukoliv jinému. Nejvíce koenzymu najdeme právě v orgánech, které spotřebovávají hodně energie – v srdci, plicích a játrech.

Koenzym Q10 je také výborným antioxidantem. To znamená, že chrání buňky před volnými radikály, které vznikají při vysoké fyzické zátěži, stresu, ale také při nevyváženém jídelníčku nebo kouření. Díky koenzymu Q10 je buněčná stěna stabilizována, a je tak zabráněno negativnímu působení volných radikálů.

Jak poznáte nedostatek koenzymu Q10?

Jelikož se koenzym Q10 podílí na tvorbě energie (pokryje až 95 % veškerých požadavků našeho organismu na energii!), jeho nedostatek se projeví právě ztrátou energie, únavou, únavou svalů po zátěži, psychickým vyčerpáním, častým nachlazením, sníženou imunitou nebo problémy se srdcem nebo svaly. Také může způsobit problémy s nadváhou a vysokým cholesterolem. Jak tedy vidíte, jde o širokou škálu projevů.

Z čeho doplnit koenzym Q10?

Koenzym Q10 si umí tělo vyrábět samo. Postupem času začne ale jeho produkce slábnout. Většinou se tak děje po třicátém roce života. V této době je dobré zvážit, zda koenzym Q10 nezačít tělu dodávat. Rozhodnout se můžete buď pro potravinové doplňky, nebo pro zvýšenou spotřebu potravin, ve kterých se tento koenzym vyskytuje přirozeně. O jaké potraviny se jedná? Kukuřici, brokolici, ořechy, sardinky, hovězí a vepřové maso. Bohužel v potravinách se dostatečně velké dávky tohoto koenzymu nevyskytují.

Potravinový doplněk nabízí řešení při léčbě statiny

Lepší volbou je zvolit koenzym Q10 v potravinovém doplňku. V tom případě je ale zase důležité zvolit vhodný produkt. Takovým může být např. Lipizentin. Jde o potravinový doplněk, který byl vyvinut speciálně pro lidi, kteří užívají léky proti vysokému cholesterolu, statiny. Při užívání těchto léků se totiž kromě hladiny cholesterolu snižuje i tvorba koenzymu Q10, což se často projevuje svalovými obtížemi, které mohou vést až k přerušení léčby.

Lipizentin obsahuje tzv. nativní koenzym Q10, který je připravený fermentačním, tzn. přirozeným biologickým procesem. Obsahuje tak formu izomeru, která se vyskytuje i v lidském těle, a je tak pro organismus přirozená. Dále obsahuje nutričně hodnotný lněný olej s vysokým obsahem nenasycených mastných kyselin. A o těch a jejich významu pro zdraví jste již jistě slyšeli! Za optimální dávku považují odborníci 30 mg koenzymu Q10 v jedné kapsli. Se zvyšující se dávkou v jedné kapsli totiž klesá množství vstřebané do organismu. Účinky doplňku se dostavují zhruba po 3–4 týdnech jeho užívání.

Kdy dále se vyplatí koenzym Q10 doplňovat?

Dospělý člověk by měl optimálně přijmout denně 10–30 mg koenzymu Q10 denně. Potravou je přijímáno jen zhruba 3–5 mg. Doplňovat koenzym Q10 znamená nejenom to, že buňky budou dostatečně zásobeny energií, ale také budou chráněny před toxickým působením volných radikálů. Proč ho tedy doplňovat?

  • Zpomalíte proces stárnutí – Za tento účinek je zodpovědná antioxidační vlastnost koenzymu Q10, díky níž dochází ke stabilizaci buněčné stěny. Projevy uvidíte hlavně na své kůži, která bude pružnější a bude vypadat mladší.
  • Zajistíte si zdravé a výkonné srdce – Opět díky antioxidačním vlastnostem chrání srdeční buňky před volnými radikály. Srdce pak může pracovat na vyšší výkon. A také redukujete až o 50 % vznik smrtelných onemocnění zapříčiněných oslabenou srdeční funkcí.
  • Podpoříte proces hojení a zbavíte se krvácivých dásní – Vaše krvácivé dásně se díky němu budou lépe regenerovat a rány lépe hojit.
  • Zlepšíte si náladu – Ať už jste ve stresu, unavení z práce, nebo vám kolísá nálada a ubývá sil, na tom všem se doplňování může projevit.
  • Podpoříte imunitu – S doplňkem koenzymu Q10 už nebudete co chvíli nachlazení! Podporuje totiž správnou tvorbu protilátek.
  • Chráníte se před vznikem cholesterolových plátů – Opět díky silně antioxidačnímu účinku koenzymu Q10 jsou tepny proti cholesterolu chráněny. Což se vyplatí zejména lidem s nadváhou či obezitou.

Užívat koenzym Q10 má jistě mnoho výhod. Jednak lze užívat tento doplněk stravy preventivně, a to jak pro krásu, tak i pro zdraví. Zvláště pokud trpíte zvýšeným cholesterolem nebo je vaše váha nad normou, se vyplatí tuto možnost zvážit. Pokud si nejste jistí, poraďte se se svým praktickým lékařem.

(rhl)

Zdroje:

  1. https://www.celostnimedicina.cz/proc-nas-organizmus-potrebuje-koenzym-q10.htm
  2. https://www.celostnimedicina.cz/koenzym-q10-podle-ceho-se-orientovat-pri-vyberu.htm

Nejnovější příspěvky

Téma

Cholesterol

se nestyďte řešit

Vhodné produkty

LIPIZENTIN®

Doplněk stravy Lipizentin je zdrojem kvalitního koenzymu Q10