Jaké problémy vás trápí?

Vaše trápení je naše starost, umíme vám pomoci.
Ale nezapomeňte při vleklých nebo dlouhodobých potížích navštívit lékaře.
Hemoroidy
Hemoroidy jsou onemocnění, při kterém se uzlovitě rozšíří žíly v oblasti konečníku. Statistiky udávají, že postihnou každého druhého člověka. A častější jsou u žen než u mužů.

CHOLESTEROL

Zvýšená hladina cholesterolu v krvi nebolí. Přesto nás může zabít. Příznaky totiž bohužel pocítíme až ve chvíli, kdy dojde k rozvoji aterosklerózy a ucpávání cév.

KREVNÍ TLAK

Vysoký krevní tlak neboli hypertenze je jeden z nejčastějších zdravotních problémů. Trápí až kolem 30 % Čechů nad 20 let.

KŘEČOVÉ ŽÍLY

Zdravé žíly jsou pevné a pružné a svými chlopněmi podporují správný návrat krve zpět k srdci. Ty nezdravé to ale nedokážou, krev se v nich hromadí a tvoří se na nich vystouplé rozšířené uzly – křečové žíly neboli varixy.

TĚŽKÉ NOHY

Zdá se vám, že jsou vaše nohy těžké nebo otékají,, ale viditelné křečové žíly nemáte? Může se jednat o přechodný vliv počasí nebo vašeho stavu, ale může to být i příznak chronického žilního onemocnění.

ŽILNÍ ZÁNĚTY

Žilní zánět neboli flebitida nejčastěji postihuje dolní končetiny. Pokud se poškodí žilní stěna nebo se v žilách zpomalí tok krve, může docházet k jejímu srážení. A v okolí sraženiny se pak rozvíjí zánět žíly.

MODŘINY

Modřiny většinou nejsou nebezpečné. Objevují-li se však bez zjevné příčiny, aniž by byly například důsledkem úrazu, je potřeba zjistit, proč k jejich tvorbě dochází. Mohou totiž být příznakem vážného onemocnění.
Mohlo by vás zajímat