Podsedák na hemoroidy – pomocník na dlouhé cesty

Léčíte se s hemoroidy a už teď se obáváte dlouhé cesty autem nebo autobusem v rámci dovolené? Ortopedické podsedáky mohou přinést úlevu nejen při dlouhém sezení během cestování, ale také při mnohahodinovém sezení v práci nebo doma při odpočinku v oblíbeném křesle.

Co je to podsedák na hemoroidy?

Podsedák na hemoroidy je jednoduše řečeno polštář, který pomáhá snižovat podráždění konečníku, čímž může přinést dočasnou úlevu od bolesti a svědění v této oblasti. Na první pohled se od běžných polštářů odlišuje velkým otvorem ve svém středu, který zmírňuje tlak působící na otoky hemoroidů při sezení. Tyto ortopedické podsedáky vypadají jako americká kobliha s dírou – donut. A právě tento otvor uprostřed může přinést úlevu v tak přirozené pozici, jako je sezení.

Vnější oblast má neklouzavý povrch a je zpevněná polstrováním, často bez švů nebo hran, které by mohly na hýždě tlačit. Koblihové polštáře jsou vyráběné v různých velikostech a výšce nebo s možností úchytů nebo nafukováním pro snazší manipulaci. Jsou lehké, pratelné a skladné pro snadné uchování v autě, kanceláři nebo v domácnosti. Proto je lze mít všude tam, kde nás okolnosti nutí sedět, a pomáhají navodit úlevu při sezení.

Pro koho je koblihový polštář vhodný?

Podsedák na hemoroidy neboli rektální polštář je zdravotní pomůcka, která slouží k odlehčení sedací části těch, kteří trpí hemoroidy nebo jsou po zákroku v oblasti konečníku a okolí a chtějí ulevit bolavému pozadí. Uplatnění podsedák nachází také u těhotných žen nebo po porodu.

Kdy nám donut přijde k užitku?

Podsedák oceníme vždy, když víme, že nás čeká dlouhé sezení, ať již v zaměstnání, nebo ve volném čase. Nejenom mnohé kancelářské práce, ale také některá povolání, jako například profesionální řidič nákladních automobilů a manipulačních vozíků nebo pokladní, jsou obzvláště „sedavá“. Vhodně zvolený podsedák se vyznamená také při dlouhém cestování autem, vlakem či letadlem nebo jako podložka do invalidních vozíků. Případně „jen tak“ doma při sledování televize. Poraďte se o vhodnosti používání podsedáku ve svém konkrétním případě se svým ošetřujícím lékařem.

Není jednoduchých řešení, a proto mějte na mysli, že daleko lepší je vyhnout se dlouhému sezení, obzvláště u zanícených nebo vyhřezlých hemoroidů. Pokud je to možné, při cestování dělejte pravidelné přestávky, které využijte k procházce nebo protažení.

Problémy s hemoroidy do značné míry pomáhají řešit různé režimové úpravy, optimální hygiena a výživa. V lékárně jsou také volně dostupné různé masti a léčivé přípravky s účinnou látkou diosmin, například Diozen. Tyto léky zvyšují napětí žilní stěny a odolnost cév, což je důležitý aspekt terapie hemoroidální nemoci.

Pokud tato samoléčba není efektivní, je namístě navštívit lékaře.

(lexi)

Zdroje:

Nejnovější příspěvky

Téma

Hemoroidy

se nestyďte řešit

Vhodné produkty

DIOZEN® Hemoroidy

K léčbě hemoroidální nemoci, ulevuje od svědění a pálení.