Magazín

Filtrovat články

Kategorie:


Téma:


Magazín

Vláknina v jídelníčku jednoduše a efektivně proti hemoroidům

Hemoroidy dokážou řadu lidí velmi potrápit. Tak jako u mnohých jiných zdravotních obtíží i zde ovšem platí, že je optimální je pokud možno eliminovat zcela v počátcích, respektive se věnovat jejich prevenci. Jak můžeme předcházet hemoroidům pomocí optimální skladby našeho jídelníčku?

Doplněk stravy, nebo lék proti hemoroidům?

V lékárnách často na otázku, jaký je rozdíl mezi jednotlivými přípravky, uslyšíme tuto odpověď: „Jeden je registrovaný lék a druhý doplněk stravy.“ Do jaké míry je potřeba této informaci věnovat pozornost? Jak se konkrétně liší přípravky proti hemoroidům?

„Pauza“ v životě ženy, která přináší rizika

Blíží se 18. říjen, na který připadá Světový den menopauzy. Kdy jindy si připomenout, co to vlastně menopauza je a jaká skrývá rizika? Pojďte s námi nahlédnout na toto opomíjené období ženského života, které s sebou přináší spoustu změn. Včetně těch méně příjemných.

S obtížemi na toaletě pomůže úprava jídelníčku

Hemoroidy – pro mnoho lidí spíše tabu než téma k hovoru mezi přáteli. Přitom jednou za život trápí až dvě třetiny všech. Dobrou zprávou je, že úpravou jídelníčku můžete nepříjemnosti na toaletě zmírnit, nebo jim dokonce zcela předejít.

Tabu jménem hemoroidy

Hemoroidy jsou nejčastějším onemocněním konečníku, podle statistik trápí až 60 % populace. Jedná se tedy o poměrně rozšířené onemocnění. Od jiných se ale něčím odlišuje – nemluví se o něm. Pacienti se za něj stydí. Jak se podepisuje na psychice a jak se s jeho vlivem na ni vypořádat?

Hemoroidům uleví správná poloha na toaletě

Podle nejnovějších odborných studií může nevhodná poloha při sezení na záchodě způsobit opravdu potíže. Hemoroidy, zácpu nebo dokonce vážnější onemocnění střev.