Magazín

Filtrovat články

Kategorie:


Téma:


Magazín

Nevítaný důsledek pandemie: U mnoha osob se vyskytly či zhoršily hemoroidy

Během pandemie zajišťoval 35letý Josef rozvoz potravin. Často to bylo při velmi dlouhých směnách, trvajících 16 až 20 hodin. V důsledku extrémní zátěže došlo ke zhoršení stávajících obtíží a progresi nálezu, a proto bylo nutné přejít z konzervativní na semiinvazivní léčbu hemoroidální nemoci.

Když home office znepříjemňuje svědění konečníku

Spojení „home office“ ještě nedávno nebylo součástí běžného slovníku populace, ovšem v posledním roce je toto téma na denním pořádku. Vzestup práce v domácím prostředí a s tím spojené dlouhé sezení jsou ovšem rizikovým faktorem hemoroidálního onemocnění. A právě hemoroidy mohou být příčinou svědění v oblasti konečníku. Jaké jsou další možné příčiny těchto nepříjemných pocitů a jak jim ulevit?

Kdy zvládneme léčit hemoroidy sami a kdy je nutné vyhledat lékaře?

Hemoroidální nemoc je pro mnohé tabu, o kterém se ostýchá mluvit i s nejbližšími a návštěvu lékaře oddaluje. Lékárny nabízejí široký sortiment přípravků pro samoléčbu, přesto je (alespoň v případě neustupujících obtíží) pro určení správné diagnózy a stanovení vhodné léčby nejlepší vyhledat odbornou lékařskou pomoc. Kdy zpozornět a navštívit lékaře?

Podsedák na hemoroidy – pomocník na dlouhé cesty

Léčíte se s hemoroidy a už teď se obáváte dlouhé cesty autem nebo autobusem v rámci dovolené? Ortopedické podsedáky mohou přinést úlevu nejen při dlouhém sezení během cestování, ale také při mnohahodinovém sezení v práci nebo doma při odpočinku v oblíbeném křesle.

Vláknina v jídelníčku jednoduše a efektivně proti hemoroidům

Hemoroidy dokážou řadu lidí velmi potrápit. Tak jako u mnohých jiných zdravotních obtíží i zde ovšem platí, že je optimální je pokud možno eliminovat zcela v počátcích, respektive se věnovat jejich prevenci. Jak můžeme předcházet hemoroidům pomocí optimální skladby našeho jídelníčku?

Doplněk stravy, nebo lék proti hemoroidům?

V lékárnách často na otázku, jaký je rozdíl mezi jednotlivými přípravky, uslyšíme tuto odpověď: „Jeden je registrovaný lék a druhý doplněk stravy.“ Do jaké míry je potřeba této informaci věnovat pozornost? Jak se konkrétně liší přípravky proti hemoroidům?

„Pauza“ v životě ženy, která přináší rizika

Blíží se 18. říjen, na který připadá Světový den menopauzy. Kdy jindy si připomenout, co to vlastně menopauza je a jaká skrývá rizika? Pojďte s námi nahlédnout na toto opomíjené období ženského života, které s sebou přináší spoustu změn. Včetně těch méně příjemných.

S obtížemi na toaletě pomůže úprava jídelníčku

Hemoroidy – pro mnoho lidí spíše tabu než téma k hovoru mezi přáteli. Přitom jednou za život trápí až dvě třetiny všech. Dobrou zprávou je, že úpravou jídelníčku můžete nepříjemnosti na toaletě zmírnit, nebo jim dokonce zcela předejít.

Tabu jménem hemoroidy

Hemoroidy jsou nejčastějším onemocněním konečníku, podle statistik trápí až 60 % populace. Jedná se tedy o poměrně rozšířené onemocnění. Od jiných se ale něčím odlišuje – nemluví se o něm. Pacienti se za něj stydí. Jak se podepisuje na psychice a jak se s jeho vlivem na ni vypořádat?

Načíst další