Magazín

Filtrovat články

Kategorie:


Téma:


Magazín

Jak vyzrát na nejčastější následky letních úrazů?

Přes léto se můžeme setkat s více úrazy než v zimě. Hlavním důvodem je, že v krásném počasí si jde každý i méně zdatný jedinec ven zasportovat. Ať už po roce sedne na kolo, nebo se jen krátce osvěží plaváním v rybníku. Co se týče úrazů, nejčastěji se jedná o modřiny, zlomeniny, přehřátí ze sluníčka a další. Poradíme, jak se vypořádat s nejčastějšími následky letních úrazů.

Jak se během těhotenství vyvarovat vzniku křečových žil?

Těhotenství je krásný stav v životě každé ženy. Je to radostné období plné očekávání příchodu vytouženého potomka. Těhotenství ale není jen plné radosti, je to hlavně velká zátěž pro celý ženský organismus. Během očekávání může propuknout celá řada nemocí a samotné těhotenství může tělo poznamenat. A nejen nárůstem hmotnosti. Jedním z důsledků těhotenství mohou být i křečové žíly. Jak se této komplikace vyvarujete?

Pozor na otoky nohou – kdy se jim vyplatí věnovat pozornost?

Léto je v plném proudu a v horkém počasí vám mohou častěji otékat dolní končetiny. Víte, že za otoky nohou se mohou skrývat i vážné zdravotní problémy, které vyžadují péči lékaře? V našem článku se dozvíte, kdy jsou pocity těžkých a oteklých nohou normální a kdy byste měli raději zbystřit.

Křečové žíly – nejen vada na kráse, ale i zdraví

Křečové žíly (odborně varixy) jsou mylně považovány za čistě estetický problém. Ve skutečnosti jde o civilizační onemocnění, které může vést v případě neléčení nebo špatně zvolené léčby k závažným komplikacím.

S obtížemi na toaletě pomůže úprava jídelníčku

Hemoroidy – pro mnoho lidí spíše tabu než téma k hovoru mezi přáteli. Přitom jednou za život trápí až dvě třetiny všech. Dobrou zprávou je, že úpravou jídelníčku můžete nepříjemnosti na toaletě zmírnit, nebo jim dokonce zcela předejít.

Tabu jménem hemoroidy

Hemoroidy jsou nejčastějším onemocněním konečníku, podle statistik trápí až 60 % populace. Jedná se tedy o poměrně rozšířené onemocnění. Od jiných se ale něčím odlišuje – nemluví se o něm. Pacienti se za něj stydí. Jak se podepisuje na psychice a jak se s jeho vlivem na ni vypořádat?

Zahoďte cigarety, srdce vám poděkuje

Kouření je většinou spojováno s dýchacími problémy a onemocněními plic. Cigarety ovšem negativně působí i na srdce. Pojďme si u příležitosti Světového dne bez tabáku připomenout, jak se srdci při odvykání od nich uleví.

Omezte stres, pomůžete tím svým cévám!

Se stresovými situacemi se čas od času setkává každý z nás. Dlouhodobý stres však pro lidské tělo není prospěšný. Věděli jste, že jím mohou být ovlivněny i vaše cévy?

Proč kvůli tlaku „nemůžete na nohy“?

Vysoký krevní tlak má mnoho negativních dopadů na naše orgány a zanedbání léčby vede k jejich nevratnému poškození. Cévní řečiště je jedním ze systému, na kterém se onemocnění projevuje. V jeho nebezpečí jsou mimo jiné cévy dolních končetin.

Načíst další