Magazín

Filtrovat články

Kategorie:


Téma:


Magazín

Zahoďte cigarety, srdce vám poděkuje

Kouření je většinou spojováno s dýchacími problémy a onemocněními plic. Cigarety ovšem negativně působí i na srdce. Pojďme si u příležitosti Světového dne bez tabáku připomenout, jak se srdci při odvykání od nich uleví.

Omezte stres, pomůžete tím svým cévám!

Se stresovými situacemi se čas od času setkává každý z nás. Dlouhodobý stres však pro lidské tělo není prospěšný. Věděli jste, že jím mohou být ovlivněny i vaše cévy?

Proč kvůli tlaku „nemůžete na nohy“?

Vysoký krevní tlak má mnoho negativních dopadů na naše orgány a zanedbání léčby vede k jejich nevratnému poškození. Cévní řečiště je jedním ze systému, na kterém se onemocnění projevuje. V jeho nebezpečí jsou mimo jiné cévy dolních končetin.

Za ucpané cévy nemohou jen tuky, ale i sladké limonády

„Ucpávání“ cév cholesterolem, odborně ateroskleróza, se v minulosti dávalo za vinu především nadměrné konzumaci tuků. Nyní je však již prokázáno, že na tento proces může mít vliv i celá řada dalších faktorů. Možná by vás ani nenapadlo, že jedním z nich je i zvýšený příjem cukrů ve stravě. Mimo jiné i formou sladkých limonád.

Máte oteklé a těžké nohy? 

Zdá se vám, že vaše nohy jsou těžké nebo otékají, ale křečové žíly nemáte? I tak byste co nejdříve měli zajít k lékaři. Mohou to být příznaky chronického žilního onemocnění. 

Jak poznáte žilní onemocnění?

Chronické žilní onemocnění nohou nejsou jen známé křečové žíly. Pojďme se podívat na několik typických projevů, na které si lidé stěžují.

Dlouhé létání nemusí být nebezpečné. Musíte se na něj však připravit

Dlouhé cestování může dát našemu organismu někdy pěkně zabrat. Cestovní horečka, dlouhý let, časový posun nebo změna klimatu mohou na naší kondici zanechat stopy. Ale je tu ještě něco, co nás při létání přímo ohrožuje na životě, a havárii letadla na mysli nemáme.

Máte křečové žíly? Bojujte s nimi pohybem

Trápí vás křečové žíly a chcete omezit jejich vývoj? Pohyb a dodržování správných návyků jsou tím nejpřirozenějším způsobem, jak mít zdraví svých žil pod kontrolou.

Hemoroidům uleví správná poloha na toaletě

Podle nejnovějších odborných studií může nevhodná poloha při sezení na záchodě způsobit opravdu potíže. Hemoroidy, zácpu nebo dokonce vážnější onemocnění střev.