Magazín

Filtrovat články

Kategorie:


Téma:


Magazín

Vláknina v jídelníčku jednoduše a efektivně proti hemoroidům

Hemoroidy dokážou řadu lidí velmi potrápit. Tak jako u mnohých jiných zdravotních obtíží i zde ovšem platí, že je optimální je pokud možno eliminovat zcela v počátcích, respektive se věnovat jejich prevenci. Jak můžeme předcházet hemoroidům pomocí optimální skladby našeho jídelníčku?

Doplněk stravy, nebo lék proti hemoroidům?

V lékárnách často na otázku, jaký je rozdíl mezi jednotlivými přípravky, uslyšíme tuto odpověď: „Jeden je registrovaný lék a druhý doplněk stravy.“ Do jaké míry je potřeba této informaci věnovat pozornost? Jak se konkrétně liší přípravky proti hemoroidům?

Léčím se s cholesterolem, co dalšího mi může pomoct?

Vědci tvrdí, že pokud se nám podaří snížit hladinu cholesterolu o 1 %, zredukujeme tím riziko srdečního infarktu o 2 %. Změnit od základů životosprávu, tedy zanechat kouření, více sportovat, zhubnout a zbavit se stresu, jsou sice dobré rady, jak si snížit nežádoucí hladinu cholesterolu, ovšem pro mnoho lidí obtížně realizovatelné. Jaké další možnosti vyjma klasických léků na cholesterol tedy máme? 

Bércový vřed nejsou jen ošklivé nohy

Bércový vřed je rána na noze, která se kvůli špatnému krevnímu oběhu problematicky hojí. Nejčastěji vzniká na vnitřní straně nohou nad kotníky, odtud tedy jeho název. Toto onemocnění se častěji týká žen a bohužel má tendenci se vracet.

Svátky v klidu a bez nemocí

Vánoce, období setkávání, slavení a odpočívání. Ideálně ale prožité ve zdraví a v kondici. Co byste v období hodování neměli opomenout, abyste svou hladinu cholesterolu udrželi na uzdě? Dřívější myšlenka, že za vysokou hladinu cholesterolu můžou potraviny, které ho obsahují, je už dávno překonaná. Hlavními viníky vysokého cholesterolu jsou v našem jídelníčku nasycené tuky a jednoduché cukry, pod kterými se sváteční tabule často prohýbá. Pokud už trpíte zvýšenou hladinou cholesterolu nebo se tento stav ve vaší rodině vyskytuje, vaše první kroky by měly vést k jejich omezení.

Největší zdroje sodíku v naší stravě, o kterých jste možná nevěděli

Sodík je minerálem nezbytným pro správné fungování našeho organismu, ale jeho zvýšený příjem může nadělat více škody než užitku, zejména v podobě vysokého krevního tlaku a z něj vyplývajících komplikací. Kterým potravinám je lepší se vyhnout, pokud chcete množství přijatého sodíku držet pod kontrolou? Některé vás možná překvapí.

Načíst další