Magazín

Filtrovat články

Kategorie:


Téma:


Magazín

Bércový vřed nejsou jen ošklivé nohy

Bércový vřed je rána na noze, která se kvůli špatnému krevnímu oběhu problematicky hojí. Nejčastěji vzniká na vnitřní straně nohou nad kotníky, odtud tedy jeho název. Toto onemocnění se častěji týká žen a bohužel má tendenci se vracet.

Svátky v klidu a bez nemocí

Vánoce, období setkávání, slavení a odpočívání. Ideálně ale prožité ve zdraví a v kondici. Co byste v období hodování neměli opomenout, abyste svou hladinu cholesterolu udrželi na uzdě? Dřívější myšlenka, že za vysokou hladinu cholesterolu můžou potraviny, které ho obsahují, je už dávno překonaná. Hlavními viníky vysokého cholesterolu jsou v našem jídelníčku nasycené tuky a jednoduché cukry, pod kterými se sváteční tabule často prohýbá. Pokud už trpíte zvýšenou hladinou cholesterolu nebo se tento stav ve vaší rodině vyskytuje, vaše první kroky by měly vést k jejich omezení.

Největší zdroje sodíku v naší stravě, o kterých jste možná nevěděli

Sodík je minerálem nezbytným pro správné fungování našeho organismu, ale jeho zvýšený příjem může nadělat více škody než užitku, zejména v podobě vysokého krevního tlaku a z něj vyplývajících komplikací. Kterým potravinám je lepší se vyhnout, pokud chcete množství přijatého sodíku držet pod kontrolou? Některé vás možná překvapí.

Desatero prevence srdečně-cévních onemocnění

Srdečně-cévní onemocnění patří k nečastějším příčinám úmrtí u nás i ve světě. Stejně jako u jiných civilizačních onemocnění i v jejich případě platí, že lepší je nemocem předcházet než je léčit. Která preventivní opatření byste měli do svého života začlenit, abyste zvýšili pravděpodobnost, že se srdečně-cévním chorobám obloukem vyhnete?

Tlak ani cholesterol nebolí, léčit se ale musí

Zdraví našich cév určuje zdraví celého organismu, neboť zajišťuje zásobování všech tkání živinami a kyslíkem. Nemoci cév s sebou však dlouho nepřinášejí bolest ani žádné jiné zjevné příznaky. Jejich první projevy mohou být však často až fatální. Onemocnění oběhové soustavy jsou celosvětově zodpovědná za přibližně jednu třetinu všech úmrtí, a to často náhle vzniklých.

Jak rychle a snadno ulevit od oteklých nohou?

S pocitem těžkých nohou se občas setká většina dospělých. Proč tyto nepříjemné vjemy pociťujeme a co od nich může přinést úlevu? Těžké, unavené a mnohdy také oteklé nohy. Tyto pocity zná řada lidí bez ohledu na svůj věk, pohlaví nebo kondici. Po celodenním stání nebo sezení, zvláště pokud je venku horko, mohou tyto pocity znepříjemnit večerní odpočinek i usínání. Náročný denní program ale není zdaleka jedinou příčinou, proč nám dolní končetiny připadají těžké, ztuhlé a napnuté. Na vině může být i celkový zdravotní stav.

Nejen při užívání statinů na vysoký cholesterol vyzkoušejte Lipizentin!

Produkt Lipizentin byl vyvinut přímo na míru pacientům užívajícím léky na vysoký cholesterol, statiny. Jeho pomocí je totiž možné zvýšit hladinu koenzymu Q10, jehož nedostatek vede ke zdravotním obtížím. Doplňování koenzymu Q10 ale může být užitečné nejen pro ně.

Načíst další