Magazín

Filtrovat články

Kategorie:


Téma:


Magazín

Mýty o křečových žilách

Snad každý ví, co jsou to křečové žíly, odborně nazývané varixy. Všichni tušíme, jak vypadají, velká část z nás se s nimi sama setkala. Jaké jsou nejčastější mýty, jež se jich týkají? Jde pouze o problém ženské populace? Mohou vznikat i u mladých? A jak je to s úhradou léčby?

Je koenzym Q10 vhodný pro starší lidi?

Koenzym Q10 je antioxidant, který si naše tělo přirozeně vytváří. Buňky lidského organismu jej používají jednak pro svůj růst, jednak i údržbu. Hladina koenzymu Q10 se ovšem se vzrůstajícím věkem v našem těle snižuje. Co toto snížení pro organismus znamená?

Nevítaný důsledek pandemie: U mnoha osob se vyskytly či zhoršily hemoroidy

Během pandemie zajišťoval 35letý Josef rozvoz potravin. Často to bylo při velmi dlouhých směnách, trvajících 16 až 20 hodin. V důsledku extrémní zátěže došlo ke zhoršení stávajících obtíží a progresi nálezu, a proto bylo nutné přejít z konzervativní na semiinvazivní léčbu hemoroidální nemoci.

Když home office znepříjemňuje svědění konečníku

Spojení „home office“ ještě nedávno nebylo součástí běžného slovníku populace, ovšem v posledním roce je toto téma na denním pořádku. Vzestup práce v domácím prostředí a s tím spojené dlouhé sezení jsou ovšem rizikovým faktorem hemoroidálního onemocnění. A právě hemoroidy mohou být příčinou svědění v oblasti konečníku. Jaké jsou další možné příčiny těchto nepříjemných pocitů a jak jim ulevit?

Wellness s křečovými žilami: Ano, nebo ne?

Trpíte na křečové žíly, a přesto byste si rádi dopřáli wellness? Jaké procedury jsou pro vás zcela nevhodné a které lze absolvovat? Jaké jsou možnosti prevence?

Kdy zvládneme léčit hemoroidy sami a kdy je nutné vyhledat lékaře?

Hemoroidální nemoc je pro mnohé tabu, o kterém se ostýchá mluvit i s nejbližšími a návštěvu lékaře oddaluje. Lékárny nabízejí široký sortiment přípravků pro samoléčbu, přesto je (alespoň v případě neustupujících obtíží) pro určení správné diagnózy a stanovení vhodné léčby nejlepší vyhledat odbornou lékařskou pomoc. Kdy zpozornět a navštívit lékaře?

Podsedák na hemoroidy – pomocník na dlouhé cesty

Léčíte se s hemoroidy a už teď se obáváte dlouhé cesty autem nebo autobusem v rámci dovolené? Ortopedické podsedáky mohou přinést úlevu nejen při dlouhém sezení během cestování, ale také při mnohahodinovém sezení v práci nebo doma při odpočinku v oblíbeném křesle.

Lze pacientům s křečovými žilami doporučit očkování proti onemocnění covid-19?

Křečové žíly, tedy rozšířené povrchové žíly zejména dolních končetin, nepředstavují samy o sobě obvykle zvýšené riziko pro vznik klinicky závažných krevních sraženin. Jak je to však v případě očkování proti onemocnění způsobené virem SARS-CoV-2? Mohou se pacienti s křečovými žilami bez obav očkovat, případně co mohou udělat pro snížení rizika?

Načíst další