Magazín

Filtrovat články

Kategorie:


Téma:


Magazín

Nejen při užívání statinů na vysoký cholesterol vyzkoušejte Lipizentin!

Produkt Lipizentin byl vyvinut přímo na míru pacientům užívajícím léky na vysoký cholesterol, statiny. Jeho pomocí je totiž možné zvýšit hladinu koenzymu Q10, jehož nedostatek vede ke zdravotním obtížím. Doplňování koenzymu Q10 ale může být užitečné nejen pro ně.

„Pauza“ v životě ženy, která přináší rizika

Blíží se 18. říjen, na který připadá Světový den menopauzy. Kdy jindy si připomenout, co to vlastně menopauza je a jaká skrývá rizika? Pojďte s námi nahlédnout na toto opomíjené období ženského života, které s sebou přináší spoustu změn. Včetně těch méně příjemných.

Zdědit nemusíte jen jmění, ale i vysoký cholesterol!

Strašák jménem vysoký cholesterol je jedním z rizikových faktorů, které se podílí na vzniku závažných srdečně-cévních onemocněních, jako jsou infarkt nebo cévní mozková příhoda. Mezi příčiny vysokého cholesterolu se neřadí pouze nezdravý životní styl, ale na jeho vzniku se může podílet i dědičnost. Jak poznat, že se to týká zrovna vás, a jak s tím naložit?

Krvácení z nosu? Nezaklánějte při něm hlavu!

Kdo z nás nikdy nezažil krvácení z nosu? Nos obsahuje mnoho krevních cév, které se nacházejí blízko povrchu nosu, jsou velmi křehké a snadno začnou krvácet. Jak krvácení co nejelegantněji vyřešit?

Jak po císařském řezu urychlit hojení jizvy?

Většina nastávajících maminek očekává hladký a přirozený průběh porodu. Bohužel vlivem neočekávaných okolností může dojít i k tomu, že se rodička octne místo v porodním boxu na operačním sále. Tento chirurgický postup – císařský řez – je celkem velká břišní operace, která zachraňuje život novorozence i rodičky, ale zanechává jizvu v podbřišku. Poradíme vám, jak se po této operaci co nejlépe zahojit.

Jak vyzrát na nejčastější následky letních úrazů?

Přes léto se můžeme setkat s více úrazy než v zimě. Hlavním důvodem je, že v krásném počasí si jde každý i méně zdatný jedinec ven zasportovat. Ať už po roce sedne na kolo, nebo se jen krátce osvěží plaváním v rybníku. Co se týče úrazů, nejčastěji se jedná o modřiny, zlomeniny, přehřátí ze sluníčka a další. Poradíme, jak se vypořádat s nejčastějšími následky letních úrazů.

Jak se během těhotenství vyvarovat vzniku křečových žil?

Těhotenství je krásný stav v životě každé ženy. Je to radostné období plné očekávání příchodu vytouženého potomka. Těhotenství ale není jen plné radosti, je to hlavně velká zátěž pro celý ženský organismus. Během očekávání může propuknout celá řada nemocí a samotné těhotenství může tělo poznamenat. A nejen nárůstem hmotnosti. Jedním z důsledků těhotenství mohou být i křečové žíly. Jak se této komplikace vyvarujete?

Pozor na otoky nohou – kdy se jim vyplatí věnovat pozornost?

Léto je v plném proudu a v horkém počasí vám mohou častěji otékat dolní končetiny. Víte, že za otoky nohou se mohou skrývat i vážné zdravotní problémy, které vyžadují péči lékaře? V našem článku se dozvíte, kdy jsou pocity těžkých a oteklých nohou normální a kdy byste měli raději zbystřit.

Křečové žíly – nejen vada na kráse, ale i zdraví

Křečové žíly (odborně varixy) jsou mylně považovány za čistě estetický problém. Ve skutečnosti jde o civilizační onemocnění, které může vést v případě neléčení nebo špatně zvolené léčby k závažným komplikacím.

Načíst další