Který přípravek je pro vás vhodný?

Seznamte se s přípravky pro silné a pružné cévy. V každém případě se poraďte také se svým lékařem nebo lékárníkem.

Diozen®

Diozen®

Máte pocit těžkých a unavených nohou? Trápí vás křečové žíly? Anebo vás sužují hemoroidy, tedy svědění, bolest či krvácení v oblasti konečníku, případně potíže s vyprazdňováním? Léčivý přípravek Diozen zvyšuje napětí žilní stěny a odolnost cév a užívá se právě k léčbě chronické žilní nedostatečnosti dolních končetin či k léčbě hemoroidů.

Účinné venotonikum a vazoprotektivum

Více informací

Lipizentin®

Novinka Lipizentin®

Koenzym Q10 patří mezi látky důležité pro fungování našeho těla. Přesto si jeho dostatek tělo někdy neumí samo vytvořit, ani není reálné přijímat jeho dostatečné množství ze stravy. Právě u lidí užívajících statiny se jeho hladina v organismu snižuje. Léčba totiž kromě tvorby cholesterolu blokuje také syntézu endogenního koenzymu Q10.

Právě pro ně byl vytvořen speciální doplněk stravy Lipizentin.

Více informací

Heparoid®

Heparoid®

Máte po úrazu otoky, zhmožděniny nebo modřiny? Chcete zlepšit hojení jizev po zraněních či operacích nebo změkčit tuhé a vystupující starší jizvy? Trápí vás záněty šlach?

Prodělali jste úraz kloubů či měkkých tkání?

Více informací

Ascorutin®

Ascorutin®

Krvácíte často z nosu? Míváte často modřiny?

Na tyto problémy je vhodný přípravek Ascorutin.

Více informací

Porovnejte

Diozen®
Lék k vnitřnímu užití
Lipizentin®
Doplněk stravy
Heparoid®
Lék k vnějšímu užití
Ascorutin®
Lék k vnitřnímu užití
Volně prodejné
Počet tablet 60 nebo 120 tablet 30 želatinových kapslí 30g krém 50 tablet
Charakteristika

Diozen slouží k léčbě chronické žilní nedostatečnosti dolních končetin a hemoroidů. Působí pozitivně na zpětný návrat krve v žilním systému. Omezuje tvorbu otoků a má protizánětlivý účinek. Léčivou látkou je diosmin v mikronizované formě.

Lipizentin® je doplněk stravy určený speciálně pro osoby, kteří užívají léky na snížení cholesterolu v krvi, tzv. statiny. Podává se v kapslích s vysokým obsahem (30 mg/kapsli) vysoce kvalitního nativního koenzymu Q10 rozpuštěného ve výživově hodnotném lněném (obsahujícím nenasycené mastné kyseliny alfa-linolovou, olejovou a linolovou) pro jeho správné vstřebávání.test Heparoid snižuje srážlivost krve v místě zánětu nebo pohmoždění. Zabraňuje tvorbě krevních sraženin, urychluje vstřebávání krevních výronů, snižuje tvorbu otoků a působí protizánětlivě. Snižuje pocit napětí a bolesti v místě zánětu nebo poranění.

Ascorutin se používá k léčbě zvýšené lomivosti a propustnosti krevních vlásečnic při nedostatku vitaminu C (kyseliny askorbové) a také napomáhá vylučování cholesterolu z organismu. Obsahuje dvě léčivé látky – rutosid a kyselinu askorbovou.

Vhodné na léčbu/péči
 • Těžké nohy
 • Žilní záněty
 • Hemoroidy
 • Křečové žíly
 • Cholesterol
 • Modřiny
 • Křečové žíly
 • Těžké nohy
 • Křečové žíly
 • Těžké nohy
 • Hemoroidy
 • Cholesterol
Jak užívat

Tablety se užívají při jídle a zapíjejí se tekutinou. Doporučená dávka:

 • Při léčbě chronické žilní nedostatečnosti: užívají se 2 tablety 1x denně nebo 1 tableta 2x denně v poledne a večer při jídle.
 • Při hemoroidech: 2 tablety 3x denně při jídle po dobu prvních 4 dnů, poté 2 tablety 2x denně v poledne a večer při jídle po dobu následujících 3 dnů. Následně se užívají 2 tablety 1x denně nebo 1 tableta 2x denně v poledne a večer při jídle. V tomto případě je Diozen určen pouze ke krátkodobému použití.

Tabletu zapijte sklenicí vody.

jako doplněk stravy pro osoby se zvýšenou potřebou koenzymu Q10

Jemně vmasírujte do postižené oblasti asi 1 mm silnou vrstvu krému 2-3krát denně. U žilních onemocnění je možné přiložit kompresní obvaz.

Dospělí užívají 1–2 tablety 3krát denně. Děti od 3 let 1–2 tablety denně. Ascorutin můžete užívat s jídlem, po jídle a také nalačno.